XV Kongres Medycyny Rodzinnej / 28 - 31 maja 2015, Karpacz
Razem dla zdrowia

XV Kongres Medycyny Rodzinnej już za nami. W tym roku lekarzy rodzinnych w ostatnich dniach maja gościł urokliwy Karpacz.

To najważniejsze spotkanie naukowe dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej po raz pierwszy zorganizowane zostało przy współpracy dwóch największych organizacji lekarzy rodzinnych – Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.

„Tylko ścisła współpraca lekarzy rodzinnych z pacjentami, lekarzami innych specjalności oraz przedstawicielami zawodów medycznych jest kluczem do sukcesu wysokiej efektywności leczenia”
- tak dr hab. med. Tomasz Tomasik, prezes KLRwP podczas czwartkowej sesji zainaugurował XV Kongres Medycyny Rodzinnej.

XV Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

XIV Kongres Medycyny Rodzinnej / 29 V - 1 VI 2014, Zakopane
Medycyna Rodzinna - trudna droga na szczyt.

XIV Kongres Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce zgromadził w Zakopanem ponad 1300 uczestników. Pomimo, krytycznej oceny zmian, jakie dokonały się ostatnio w podstawowej opiece zdrowotnej, lekarze rodzinni niestrudzenie realizują misje podstawowej opieki zdrowotnej, zgodnie z hasłem tegorocznego kongresu „Medycyna rodzinna – trudna droga na szczyt”.

XIV Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

XIII Kongres Medycyny Rodzinnej / 20-23 czerwca 2013, Poznań
Medycyna Rodzinna szansą ochrony zdrowia w Polsce.

Blisko 1200 lekarzy rodzinnych wzięło udział w XIII Kongresie Medycyny Rodzinnej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce w dniach 20 - 23 czerwca 2013 roku w Poznaniu.
W ciągu trzech dni obrad, lekarze rodzinni, zajmowali się nie tylko aktualnymi wyzwaniami medycznymi dla podstawowej opieki zdrowotnej, ale także rozwiązywaniem systemowych problemów opieki zdrowotnej w Polsce.

XIiI Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

XII Kongres Medycyny Rodzinnej / 24-27 maja 2012, Warszawa

W Warszawie odbyły się oficjalne obchody 20 - rocznicy obecności lekarza rodzinnego w polskim systemie ochrony zdrowia. W jubileuszowym Kongresie Kolegium Lekarzy Rodzinnych wzięło udział ponad 1000 lekarzy.

XII Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

XI Kongres Medycyny Rodzinnej / 2-5 czerwca 2011 roku, Mikołajki
Medycyna Rodzinna z wiatrem i pod wiatr.

XI Kongres Medycyny Rodzinnej zorganizowany został w przepięknym otoczeniu zielonych łąk i jezior,
w samym sercu Mazur, czyli w Mikołajkach.
Tematem przewodnim była "Medycyna Rodzinna – z wiatrem czy pod wiatr".

XI Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

X Kongres Medycyny Rodzinnej / 10-13 czerwca 2010 roku, Łódź
Medycyna Rodzinna - Opieka czy fabryka?

X Kongres Medycyny Rodzinnej jubileuszowo odbędzie się w łódzkiej Manufakturze. W czasach eksperymentów z przekształcaniem lekarzy w świadczeniodawców a nawet w producentów świadczeń medycznych, Kongres stawia pytanie: Medycyna rodzinna - opieka czy fabryka?. Otoczenie do rozważania tego tematu znakomite – duży pofabryczny zespół w przemysłowym mieście. No i Łódź, unikalne, wielokulturowe miejsce, z polskimi, rosyjskimi, żydowskimi oraz niemieckimi śladami, w czasach zaborów początkowo włączona do Prus, następnie do Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, a w czasie II wojny światowej do III Rzeszy Niemieckiej.

X Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

IX Kongres Medycyny Rodzinnej / 4-7 czerwca 2009 roku, Białystok
Człowiek, zdrowie, środowisko

LEKARZE RODZINNI SĄ SILNI I ZMOTYWOWANI DO ZMIAN!- ta deklaracja Prezesa Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, przyświecała wszystkim spotkaniom podczas białostockich obrad. W IX Kongresie Medycyny Rodzinnej uczestniczyło ponad 1700 lekarzy medycyny rodzinnej. Wzięli oni udział w 9 sesjach wykładowych, 2 sesjach plenarnych oraz wysłuchali 28 prezentacji ustnych. Ponadto, lekarze uczestniczyli w 5 sesjach warsztatowych, 2 seminariach i sesji plakatowej oraz podnosili swoje kwalifikacje w 4 kursach tematycznych.

IX Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

VIII Kongres Medycyny Rodzinnej / 5-8 czerwca 2008 roku, Wisła
Medycyna Rodzinna - U źródeł zdrowia

Po raz kolejny goście zebrani w trakcie VIII Kongresu Medycyny Rodzinnej, mieli niecodzienną okazję aby zaczerpnąć nowych, ożywczych doświadczeń ze "źródeł zdrowia". Tym razem swymi urokliwymi miejscami czarowała Wisła, a Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce miało przyjemność gościć niespełna 2000 osób! Stanowi to kolejny rekord frekwencyjny w trakcie kongresu i jest niezbitym dowodem zainteresowania lekarzy rodzinnych wymianą doświadczeń i zaangażowaniem w dyskusje na temat codziennych problemów frapujących środowisko lekarskie. Jest także wyrazem niecodziennej pasji.

VIII Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

VII Kongres Medycyny Rodzinnej / 24-25 maja 2007 roku, Szczecin
Medycyna Rodzinna - Zdrowie na horyzoncie

"Medycyna Rodzinna - Zdrowie na Horyzoncie" - ta myśl przewodnia zakończonego Kongresu oddaje szczególną perspektywę szczecińskich obrad. Uczestnicy Kongresu podsumowali dotychczasowe osiągnięcia w zakresie rozwoju medycyny rodzinnej w Polsce. Dyskutowali nad jej przyszłością, nad tym w jakim kierunku powinna się rozwijać, jak należy skorygować nawigację.

VII Kongres Medycyny Rodzinnej + WIĘCEJ

VI Kongres Medycyny Rodzinnej / 8-11 czerwca 2006 roku, Toruń
"Człowiek, medycyna, wszechświat."

VI Kongres, z hasłem przewodnim Człowiek, medycyna, wszechświat, miał za zadanie uwrażliwić lekarzy na różne perspektywy spojrzenia na pacjentów, na swoją pracę, na system ochrony zdrowia: od spojrzenia jednostkowego, po szeroki, sięgający wszechświata, kontekst.
Mikołaj Kopernik, lekarz i astronom, łączący w sobie te perspektywy patronował lekarzom XXI wieku.

+ WIĘCEJ

V Kongres Medycyny Rodzinnej / 2-5 czerwca 2005 roku, Lublin
"W trosce o zdrowie Polaków"

Lekarze rodzinni z całej Polski spotkali się w Lublinie, aby się uczyć, pracować, a wieczorami bawić. Przez cztery dni, od 2 do 5 czerwca, wyznacznikiem działań było hasło przewodnie V Kongresu
W trosce o zdrowie Polaków. Program naukowy Kongresu realizowany był w sześciu blokach. Równolegle odbywały się sesje wykładowe, prezentacje ustne, sesje warsztatowe, warsztaty spirometryczne oraz konferencja podsumowująca projekt Leonardo da Vinci.

+ WIĘCEJ

IV Kongres Medycyny Rodzinnej / 17-20 czerwca 2004 roku, Wrocław
"Quo Vadis medicina familiaris?"

Uczestnicy IV Kongresu Medycyny Rodzinnej, dużo dyskutowali nad sytuacją, w jakiej znajduje się obecnie medycyna rodzinna i podstawowa opieka zdrowotna. Dla wielu lekarzy nastały "burzliwe" czasy, w których trzeba walczyć o byt. Uczestnicy Kongresu szukali dróg i rozwiazań dla tej sytuacji.

+ WIĘCEJ

III Kongres Medycyny Rodzinnej / 12-15 czerwca 2003 roku, Kraków
"Lekarz rodzinny w zjednoczonej Europie"

Jak my lekarze rodzinni, jesteśmy przygotowani dna spotkanie z Unią?
Czy będziemy umieli wykorzystać szanse, jakie nam ono stwarza?
Czy damy radę uniknąć zagrożeń, jakie niewątpliwie spotkanie to ze sobą niesie?.
III Kongres Medycyny Rodzinnej stworzył okazję do szukania odpowiedzi na te i inne nurtujące lekarzy pytania.

+ WIĘCEJ

II Kongres Medycyny Rodzinnej / 13-16 czerwca 2002 roku, Warszawa
"Medycyna rodzinna w zdrowiu i chorobie"

II Kongres, będący największym wydarzeniem przypadajacego w 2002 roku jubileuszu dziesięciolecia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, był okazją do podsumowania osiągnięć medycyny rodzinnej
w Polsce i spojerzenia w przyszłość.

+ WIĘCEJ

Edukacja ważna rzecz

Kongresy Medycyny Rodzinnej to doskonały sposób na stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych,
jak i wypełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego.
Dzięki nim w jednym okresie rozliczeniowym możesz zdobyć prawie 80 punktów edukacyjnych!
+ przeczytaj więcej

Ścieżka rozwoju

Przeczytaj jak w Polsce przebiega rozwój zawodowy lekarzy, na co warto położyć nacisk podczas planowania własnej unikalnej ścieżki rozwoju
+ przeczytaj więcej

Bądź w kontakcie

Zapraszamy do kontaktu z nami, jeśli masz pytania, potrzebujesz porady zadzwoń lub wyślij nam wiadomość korzystając z formularza w dzialeKONTAKT


Adres:Kraków, ul Garbarska 13/3

Tel:+12.422.09.20

Fax:+12.421.40.50

Email:kongres@zizce.edu.pl

created by